Ochrona prawna (Rechtsschutzversicherung)

„Mieć racje i racje otrzymać nie zawsze są tym samym”

Sprawy prawne i rozprawy sądowe mogą wynikać z wielu różnych sytuacji w życiu codziennym. Niezależnie od tego, czy był to wypadek samochodowy, spór z pracodawcą, czy kłopoty z organizatorem wycieczki podczas ostatniej podróży wakacyjnej – dzięki ubezpieczeniu ochrony prawnej jesteś po bezpiecznej stronie. Ubezpieczenie jest zatem ogólnie przydatne dla wszystkich osób, par i rodzin, które chcą mieć po swojej stronie partnera w sporach prawnych. Ubezpieczenie ochrony prawnej działa jako wsparcie finansowe w sprawach sądowych i zapewnia, że ​​możesz wykorzystać swoje możliwości prawne.

Dobra ochrona prawna jest ważna, ponieważ postępowanie sądowe może szybko skutkować łącznymi kosztami sięgającymi dziesiątek tysięcy euro. Koszty prawne obejmują honoraria prawnika i sądu. Przy wartości spornej 100 000 euro, całkowite ryzyko kosztowe wynosi 12 068,46 euro w pierwszej instancji, 14 167,60 euro w postępowaniu odwoławczym i 18 770,74 euro w przypadku apelacji. Daje to łączną sumę ryzyka we wszystkich instancjach w wysokości 45 006,80 euro. Twoje ubezpieczenie pokrywa te koszty i daje Ci możliwość dochodzenia swoich praw.

Ochrona prawna może być opłacalna dla każdej osoby, która regularnie uczestniczy w ruchu drogowym, która chce uchronić się przed sporami z wynajmującym, pracodawcą lub sąsiadami, a także przed wszystkimi innymi nieoczekiwanymi wydarzeniami w życiu. Oprócz opłat sądowych i adwokackich ubezpieczenie obejmuje również honoraria biegłych i świadków.